برقراری ارتباط بین کارفرماها و کارجوها، برای هر دو گروه، ضروری و بسیار مفید است. فرآیند کاریابی در صنعت دریا گاها پیچیده و سخت می‌شود. از طرفی، با توجه به ماهیت قدیمی صنعت دریا، در نسل جدید اشتیاق زیادی برای ورود به این صنعت دیده نمی‌شود. از این رو شرکت‌ها و سازمان‌های فعال در این حوزه، باید روش‌های جدیدی برای جذب نیرو و مدیریت منابع انسانی به کار گیرند. از مهم‌ترین چالش‌های آنها در این مسیر، می‌توان به تبلیغات موثر در جهت آشنایی و علاقه‌مند کردن نسل جدید به حوزه‌ی دریا و ورود به آن اشاره کرد.

استارت‌آپ نوپای Seafair که مرکز هدایت آن در نیویورک واقع است، در تلاش است شکاف موجود بین کارجوها و شرکت‌های دریایی را از بین ببرد؛ این استارت‌آپ بستر آنلاینی فراهم کرده است که در آن دریانوردان می‌توانند به پیشنهادهای شغلی متنوع دسترسی داشته باشند تا با تکیه بر شناخت خود از مهارت‌هایشان، بهترین گزینه را انتخاب کنند و از طرفی، شرکت‌ها به مجموعه‌ی بزرگی از متقاضیان کار دسترسی خواهند داشت که انتخاب فرد مناسب برای جایگاه مورد نظر را بسیار آسان می‌کند. این بستر در تلاش است با شفاف‌سازی هر چه بیشتر فرآیند جذب کارکنان در صنعت دریا، مسائل این چنینی را از میان بردارد تا فرآیند جذب نیروی انسانی، سریع‌تر و بهینه‌تر پیش برود.

در حالت عادی، این فرآیند به کمک آژانس‌های کاریابی انجام می‌شود. درآمد سالیانه‌ی آژانس‌های کاریابی دریایی، به طور متوسط 2 برابر درآمد دریانوردان است. اما چند مشکل عمده دارند؛ آژانس‌ها معمولا زیرساخت‌های مناسب برای دسترسی و دخیره‌ی اطلاعات به صورت هوشمند را ندارند و شفافیت کافی در مورد ویژگی‌ها و توانایی‌های دریانوردان بین آژانس‌ها و شرکت‌ها وجود ندارد. همچنین علی‌رغم قانونی که آژانس‌ها را از دریافت هزینه‌ی دائم از مشتریان منع می‌کند، اکثر آنها از طریق مدتی کار بدون حقوق و یا کسر درصدی از حقوق، هزینه‌هایی برای مشتریان ایجاد می‌کنند. تمام این مشکلات، در بستر آنلاین پیشنهادشده رفع شده‌اند.

این استارت‌آپ که در دوران کرونا تشکیل و راه‌اندازی شد، هم اکنون سه شعبه‌ی دیگر خارج از کشور آمریکا هم دارد و در شعبه‌ی یونان، یکی از بزرگ‌ترین هاب‌های صنعت دریا در جهان، هم‌اکنون 238 شغل در 27 استارت‌آپ را شناسایی کرده است و در حال آزمایش نسخه‌ی بتای سیستم خود است. با توجه به این که امروزه بسیاری از کسب‌وکارها در حال گسترش و ارتقا فعالیت‌های خود هستند، جستجو برای نیروهای متخصص و بااستعداد افزایش یافته است و فرصت‌های شغلی زیادی در دسترس دریانوردان قرار گرفته است و وجود بستری برای ارتباط این دو، کاملا ضروری به نظر می‌رسد.