آلودگی دریاها یکی از چالش‌های بسیار بزرگ زیست‌محیطی قرن اخیر است. این آلودگی می‌تواند منجر به از بین رفتن آبزی‌ها و تغییرهای خطرناک در اکوسیستم دریایی شود و باید به طور جدی با آن مقابله کرد. در کنار لکه‌های نفتی و نشت سوخت و آلاینده‌های دیگر از کشتی‌ها درون آب، رشد لجن و وارد شدن رسوبات به دریا در نتیجه‌ی انجام عملیات‌های ساخت‌وساز هم از عوامل دیگر آلوده‌کننده‌ی دریاها هستند. وقتی محل انجام عملیات نزدیک به دریا یا روی آب باشد، آلاینده‌های زیادی می‌توانند به دریا راه پیدا کنند و باعث کدر شدن آب شوند.

شرکت بریتانیایی Cunningham نوعی از دیواره‌ برای جلوگیری از ورود لجن و رسوبات به آب دریا تولید کرده است که مانند سدی محکم از آلودگی‌ها جلوگیری می‌کنند. جنس این دیواره‌ها از PVC است که تحت دفعات زیاد جوشکاری در هوای گرم، پیچ شدن و پرچ شدن مقاوم شده‌اند تا بتوانند در شرایط عادی و همچنین تحت شرایط جوی نامساعد، دوام کافی را داشته باشند. این دیواره‌ها به طور سفارشی و با مشخصات دقیقی که خواسته شده‌اند، تولید شده و به کشورهای مختلف ارسال می‌شوند.

دیواره‌ها می‌توانند رسوبات منتقل شده در آب حین لایروبی در دریا و ساحل، حفاری، ساخت‌وساز و تعمیرات دریایی، عملیات نصب پایل و یا کارهای عمرانی را کنترل کرده و در خود نگه دارند. این کار باعث جلوگیری از فشار آمدن به زیستگاه‌های حساس از نظر اکولوژیکی حین انجام عملیات‌ها و تعمیرات ضروری می‌شود و آب را در بهترین سطح کیفیت و شفافیت نگه می‌دارد. جنس این دیواره‌ها از نوع خاصی از PVC است که توسط خود شرکت به تولید رسیده است و سطح آنها توسط تثبیت‌کننده‌های نور فرابنفش در مقابل اشعه‌ی فرابنفش مقاوم شده است.

شرکت کانینگهام با سال‌ها سابقه در تولید پوشش‌ها، دیواره‌هایی تولید کرده است که می‌توانند در موقعیت‌های بسیار متفاوتی به کار روند و کارایی خود را حفظ کنند. این محصول در رنگ‌های متفاوت به منظور قابل‌رویت بودن و در اندازه‌های کاملا اختصاصی تولید می‌شود. یکی دیگر از مزایای آنها، امکان نصب و استفاده‌ی راحت است. در صورت درخواست مشتری، علاوه بر رنگ و ابعاد، نوع پرداخت سطح نیز می‌تواند متناسب با کارکرد عوض شود تا کاملا با شرایط و محیط استفاده تطابق داشته باشد.

این دیواره‌ها هم‌اکنون در نقاط مختلفی از قاره‌ی اروپا و آمریکای شمالی به کار می‌روند و در صورت حساسیت بیشتر کشورها به مسائل زیست‌محیطی می‌توانند سهم بیشتری از بازار صنعت دریا داشته باشند.

لینک شرکت : https://www.cunningham.com/

لینک محصول : https://www.cunningham.com/case-studies/silt-curtains